December 10, 2023

Këmbimi valutor 22 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.4 lekë dhe do shitet me 100.4 lekë.

Reklama

Euro do blihet me 105.8 lekë dhe do shitet me 106.6 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.3 lekë dhe do shitet me 110.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 121.5 lekë dhe do shitet me 122.5 lekë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *