Pastiçeri Bleta Premium

Rama: Plazhi i Semanit në Fier, një tjetër destinacion turistik (Video)

Plazhi i Semanit, 18 kilometra larg qytetit të Fierit me hapësira pa fund bregdetare me rërë të imët kurative, plazhe familjare me ujëra të ngrohta është një tjetër destinacion turistik.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjete sociale pamje nga ky plazh dhe fton qytetarët që ta vizitojnë.

Reklama

Rama shprehet se Semani është një tjetër destinacion turistik për këto ditë të nxehta.

Ja postimi i kryeministrit Ram

MIRËMËNGJES
dhe me ftesën për të vizituar plazhin e Semanit në Fier, një tjetër destinacion turistik për këto ditë të nxehta, me pafundësinë e vijës ranore së patrazuar nga ndërtime, hijen e pambarimtë nën tendën e gjelbër natyrore të pyllit të pishave e ujin kristal, ju uroj një ditë të mbarë.

Plazhet e Darzezë dhe Seman po kthehen gjatë viteve të fundit në të preferuarit e shumë turistëve të huaj, pasi janë plazhe të virgjëra me rërë të pastër dhe ujë të kthjellët.

Vija bregdetare e Fierit nuk ofron vetëm plazhe, por edhe vende fantastike për aventurë, eksplorim, peshkim apo sporte ekstreme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *